Zdrada – czyli jak udowodnić „skok w bok” lub romans?

Niestety głównie w zaciszu domowym strony są w stanie przyznać się do winy. Byłoby idealnie, gdyby stało się tak na sali sądowej.

Wbrew pozorom przekonanie Sądu ponad wszelką wątpliwość o winie niewiernego małżonka nie jest łatwe. Posłużyć mogą wszelkie dowody znane prawu, począwszy od dowodów z dokumentów, zeznań świadków, innych środków dowodowych, tj. wydruki z portali społecznościowych, e-maile, wydruki komputerowe, smsy, zdjęcia, listy aż po raport detektywa. Trzeba jednak pamiętać, że każdy materiał dowodowy można podważać i próbować wykazywać niewinność. I tak, można wskazywać, że zdjęcie obrazujące małżonka w ramionach innej kobiety jest nieczytelne bądź zostało zrobione jeszcze przed ślubem, a wiadomości e-mail czy wiadomości na portalu randkowym wysyłał ktoś inny, kto uzyskał dostęp do komputera. Raport detektywa może z kolei okazać się nieprzydatny, gdyż detektywowi nie uda się złapać małżonka „na gorącym uczynku” czy też przygotuje materiał dowodowy, z którego w zasadzie nie wynika nic ponad to, że strona równie dobrze mogła być z osobą trzecią na spotkaniu biznesowym.

Stąd tak istotne jest, by rozważyć, czy zaoferowane Sądowi dowody pomogą istotnie udowodnić zdradę bądź chociażby jej pozory. Materiał dowodowy nie może budzić wątpliwości, jeśli Sąd ma ustalić, że doszło do zdrady.

Posted in Blog.