Prawo spadkowe

prawo spadkowe Płock

Niejednokrotnie, w związku ze śmiercią członka rodziny, silne emocje oraz mnogość spraw do załatwienia, sprawiają, że kwestie związane z pozostawionym przez zmarłego majątkiem, a czasem niestety także długami, stają się zbyt skomplikowane i wymagają pomocy prawnej. Prawo spadkowe i poprowadzenie sprawy spadkowej nabiera szczególnego znaczenia wtedy, gdy nie znamy aktualnie obowiązujących przepisów i nie wiemy, jak „poruszać się” w Sądzie, czy też – co zdarza się niezmiernie często – gdy dochodzi do konfliktów rodzinnych na tle pozostawionego przez zmarłego majątku. Sprawy spadkowe wymagają od adwokata bądź radcy prawnego szczególnego zaangażowania i wnikliwości.

Zakres usług świadczonych przez Kancelarię Radcy Prawnego Edyty Popowskiej z siedzibą w Płocku

Mecenas Edyta Popowska, która zajmuje się jako prawnik prawem spadkowym i sprawami spadkowymi należącymi do właściwości sądu w Płocku, specjalizuje się w kwestiach związanych ze stwierdzeniem nabycia lub odrzuceniem spadku czy też podziałem majątku (działem spadku) po zmarłym – zarówno w przypadku pozostawienia przez niego testamentu, jak i jego braku.

Radca prawny Edyta Popowska udziela porad prawnych, sporządza pozwy/wnioski oraz reprezentuje klientów w sprawach spadkowych dotyczących zabezpieczenia spadku, otwarcia testamentu, stwierdzenia nieważności testamentu, w postępowaniach o zachowek, wydziedziczenie czy niegodność dziedziczenia.